Emeklilerden ‘KYK müjdesine’ tepki: ‘Karnımızı doyuramıyoruz tatilden bahsediyorsun’

Düşük maaşları ve artan hayat pahalılığı nedeniyle geçim sıkıntısı çeken emekliler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında emeklilerin yaz aylarında ücretsiz kalarak tatil yapabilecekleri açıklamasına tepki gösterdi.

ANKA Haber Ajansına konuşan bir emekli, “Ben daha Ankara’dan başka bir yere gitmedim. Bedava deseler de para çıkacak bir şekilde. Orada ne yiyeceğiz? Hani para” ifadelerini kullandı

Başka bir emekli, “Öyle bir durumumuz yok. Eve zor gidip geliyoruz. Parayı nereden bulup ne yiyip ne harcayacağız? Yatmak önemli değil ki. Ben gitmem yani param da olsa gitmem. Evimde daha rahat ederim” dedi.

‘BİZ KARNIMIZI DOYURAMIYORUZ, SEN TATİLDEN BAHSEDİYORSUN’

“Tatil mi? Biz karnımızı doyuramıyoruz sen tatilden bahsediyorsun” diyerek tepkisini ortaya koyan başka bir emekli ise, “Bakan söylüyor kendi kendine. Bakanın, bir eli yağda bir eli balda. Umrunda mı sanki” diye konuştu.

‘EMEKLİ NE YİYECEK ORADA? KURU KURUYA YATALIM MI?’

Emeklilerin yurtlara gitseler bile gittikleri bölgelerde harcayacak paralarının olmadığını belirten bir başka emekli, “Beni kim götürecek? Benim gibi aç adamı. Ne ile gideyim? Emekliler ne yiyecek? Emekliler otelde yatacak, su içecek. O yok bu yok, emekli bu. Evim kira. Amcamın evinde kalıyorum şimdi 5 bin TL veriyorum. Şimdi kiraya çıksak 10 bin lira. 10 bin TL maaş alıyorum ben. Emekli ne yiyecek orada? Otelde mi yatalım kuru kuruya?” diye sordu.

‘BU HÜKÜMET BİZİ YALVARTMAYA BAŞLADI’

Üç dönemdir AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy verdiğini söyleyen bir emekli ise, “Oy verdiğime pişman olmaya başladım. Ben şu anda 15 bin TL alıyorum ve şu anda bir ev tuttum yalvararak. Bu hükümet bizi yalvartmaya başladı. 12 bin TL’ye ev tuttum. 15 bin TL maaş alıyorum. Nasıl geçinilecek, ben nasıl tatil yapacağım? Orada ne yiyeceğiz? Hani para?” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir