CHP lideri Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dosya sunacak

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – Özel’in “öncelikli konuların ne olduğu, bunlara nasıl yaklaşılması gerektiği, neden bunların önemli olduğu, partisinin bu konulara bakış açısı çözüm önerilerini” kapsayan bir dosya ile Erdoğan ile buluşmaya gideceği öğrenildi.

MYK’da, bugün ve yarın gerçekleşecek CHP Yerel yönetimler Çalıştayı’nın gündemi de ele alındı. Buna göre CHP’li belediye başkanlarına belediye yönetimlerinde dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda daha önce yazılı gönderilen uyarılar bir kez de bu toplantıda sözlü olarak tekrarlanacak.

HAFTAYA RANDEVU İSTEYECEK

Özel dün MYK’nın ardından Parti Meclisi’ni (PM) topladı. Özel, toplantıda Cumhurbaşkanı’ndan önümüzdeki hafta randevu talep edeceğini, en kısa zamanda bu randevunun Cumhurbaşkanlığı makamıyla da görüşülerek ortak bir tarih kararlaştıracağını belirtti.

Özel, bu görüşmenin nezaket ziyareti olmayıp, ülkenin sorunları konusunda değerlendirmelerde bulunacağını söyledi. Özel, önümüzdeki hafta iki parti yetkilileri arasında randevu konusunda görüşmeler olacağı mesajını verdi.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’TAN SUNUM

CHP’nin yerel yönetimler çalıştayında Özel başkanlara yeni döneme ilişkin tavsiye ve uyarılarını yapacak. Ayrıca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş, tecrübelerine ilişkin başkanlara bir sunum gerçekleştirecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir