Özgür Özel’den Kılıçdaroğlu’na sert yanıt: Tükenmiş olan siyasi geleceklerine yeniden umut olmak niyetinde değiliz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceği için kendisine tepki gösteren CHP’nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu X’ten “Bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir.” dedi.

Denizli ve Manisa’yı ziyaret eden Özgür Özel, Alaşehir’de yaptığı konuşmada “Bundan sonra vatandaşın gündeminde olmayan hiçbir gündemle meşgul değiliz. Yoksulluk bizim gündemimiz. İşsizlik bizim gündemimiz. Kimsesizlerin kimsesi olmak bizim görevimiz. Ancak lüzumsuz tartışmalarla birilerinin bitmiş olan kredilerini yeniden kazandırmak, tükenmiş olan siyasi geleceklerine yeniden umut olmak niyetinde değiliz.” dedi.

“TÜRKİYE İTTİFAKI” VURGUSU

“Türkiye İttifakı” vurgusunu yineleyen Özgür Özel, ”Türkiye İttifakı sandıkta kurulmuştur. Türkiye İttifakı Alaşehir’in Cumhuriyet Meydanı’nda kurulmuştur. Türkiye İttifakı tarlalarda, fabrikalarda, Türkiye İttifakı köylerde kurulmuştur. Gönüllerde kurulmuştur. Türkiye İttifakı Türkiye’de milli takım gol atınca sevinen herkesin ittifakıdır. Türkiye İttifakı Filenin Sultanları şampiyon olunca, İstiklal Marşı ile şanlı bayrak gönlere çekilirken kızlarımız ile birlikte ağlayan herkesin ittifakıdır.” diye konuştu.

“SEÇMEN YÜZÜNÜ BİZE DÖNDÜ”

Özgür Özel, Manisa Sarıgöl’de ise şöyle konuştu:

“Bugün burada sizinle birlikte geldiğimiz, oturduğumuz, sohbet ettiğimiz bu güzel şirin ilçeden bütün Türkiye’ye bir kez daha seslenmek istiyorum. 31 Mart seçimleri yeni bir siyasi hat, yeni bir siyasi iklim, yeni sorumluluklar, yeni bir dönem başlattı. Mevcut genel iktidara da mesaj verdi, bize de mesaj verdi. Bizi 47 yıl sonra kullandığımız pozitif dili, bizim halkın gerçek sorunları dışında sorunlarla ilgilenmeyeceğimize ilişkin irademizi, istedikleri kadar hakaret etsinler, küfretsinler, buna karşı sadece gerçek meseleleri konuşma irademizi ödüllendirdi. Bize yetkiyi verirken önemli bir kredi açtı. Bu kredi Türkiye’nin geleceğine yatırım yapan bir yatırım kredisiydi. Bugün tüketmek için verilen bir tüketici kredisi değil. Eğer iyi yönetirsek, doğru çalışırsak, ülkeyi yönettirme görevini bize vermek üzere seçmen bize yüzünü döndü. Seçmen kendisinden oy alıp, onu sandıkta unutanlara, kendisinden oy alıp ülkenin varlıklarını zenginlerle paylaşanlara, kendisinden oy alıp bir avuç zengin için hepimizin cebine el atanlara da sırtını döndü. Önümüzde yüzünü bize dönmüş seçmene karşı sorumluluklarımız var.”

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ

CHP’nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında gerçekleşmesi planlanan görüşmeye ilişkin, “Bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir” dedi.

Kılıçdaroğu, dün yaptığı sosyal medya paylaşımında şunları kaydetti:

“Milyonlarca çocuğumuzun beslenme ve eğitim sıkıntısı çektiği, milyonlarca gencimizin, bırakın gençliğini yaşamayı, henüz ülkesinde deniz yüzü bile göremediği, milyonlarca anne, babanın geçim sıkıntısı içerisinde depresyona girdiği, milyonlarca emeklimizin ay sonunu getiremediği, torunlarına bile mahcup olduğu, milyonlarca sığınmacının ülkemizin demografik yapısını bozacak şekilde tehlike teşkil ettiği, doların 30 liranın üstünde olduğu, bir kuru ekmeğin 10 lira olduğu, icra dosyalarını istifleyebilmek için ek binaların kiralandığı bir ülkede; bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir.”

ŞİİRLİ PAYLAŞIM

Kılıçdaroğlu paylaşımında ayrıca, şair Adnan Yücel’in “Saraylar Saltanatlar Çöker” şiirine yer verdi:

“Saraylar saltanatlar çöker

kan susar bir gün

zulüm biter.

Menekşelerde açılır üstümüzde

leylaklar da güler.

Bugünlerden geriye,

bir yarına gidenler kalır

bir de yarınlar için direnenler…”

CHP’den Kılıçdaroğlu’na sert yanıt: Bu tavrımızı herkes bilsinGüncel
Kılıçdaroğlu’nun hedefindeki lider: Özgür ÖzelGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir